Евакуират 150 туристи от заседнал кораб

Евакуират 150 туристи от заседнал кораб | StandartNews.com

Над 150 туристи бяха евакуирани от кораба "Примадона", който заседна между Лом и село Долно Линево. Плавателният съд под малтийски флаг се натъкнал на плитчина, въпреки че останалите кораби преминават безпроблемно през мястото, обясниха инспекторите от "Морска администрация".

Румънски катер е започнал веднага да евакуира туристите, които са граждани на Румъния, Франция и Германия. Всички са здрави и ще бъдат транспортирани до Букурещ, а оттам за своите страни. От нашите служби не е искано съдействие, тъй като засядането е станало в румънски води.

Румънският кораб "Диана - Мария" пък заседна при 748-ия километър по Дунав край Лом, съобщиха от офиса на агенция "Морска администрация". Ниското ниво на реката продължава да създава сериозни проблеми. Край Лом бяха измерени 152 см, а корабът има газене от 2,40 м.

Плавателният съд пътува за Констанца със 790 т рапица, натоварени в Германия. В петък е направен опит за извличането му от пясъците с влекача на порт Лом – “Ураган”, но той е излязъл неуспешен. Моряците чакат помощ от по-мощен кораб.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай