Бойко на системи в Правителствена болница

Вдигнал високо кръвно

Бойко на системи в Правителствена болница | StandartNews.com

Премиерът в оставка Бойко Борисов е приет в болница "Лозенец" (бившата Правителствена) с високо кръвно. Първоначалната информация беше, че той е в прединфарктно състояние.

Според източници на Стандарт Нюз Борисов е на системи и вече е стабилизиран. Постъпил е в болницата в 12,50 часа. Кръвното му било 160/110.

Това обяснява защо той не се появи на извънредното заседание на Консултативния съвет по национална сигурност при президента.

Директорът на "Лозенец" доц. Любомир Спасов потвърди, че Бойко Борисов е приет с хипертонична криза. Той отишъл в болницата още вчера към 17 часа, когато кръвното му било 190/110. Въпреки съветите на лекарите обаче не пожелал да остане там. Днес отново се почувствал зле и постъпил в лечебното заведение.

"Овладяваме кръвното с медикаменти. Посъветвах го да поседи в болницата за един-два дни, за да го наблюдаваме. Препоръчах му и да ограничи спорта за няколко дни", каза доц. Спасов, цитиран от БГНЕС.

По-късно стана ясно, че Борисов ще бъде изписан в сряда.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай