Без АТВ-та и мотори в Слънчев бряг

Без АТВ-та и мотори в Слънчев бряг | StandartNews.com

Бургас. Слънчев бряг ще бъде свободен от АТВ-та, мотопеди и мотоциклети този сезон. Строго се забранява използването на тези превозни средства на територията на комплекса. Файтоните ще могат да се движат през целия ден, но само до 24 часа.

Според новите правила строго са регламентирани часове за зареждане на търговските обекти – от 10 до 16.30 и от 1 до 7 часа. Ограниченията се въвеждат с цел да се намали шумът, който трови най-много нервите на летовниците, съобщиха от ръководството на Слънчев бряг.

Наред с контрола върху автомобилния трафик в Слънчев бряг, акционерното дружество е определило и точния брой на атракционните превозни средства. Под наем на разположение на туристите през цялото лято ще бъдат общо  26 файтона, 300 електрически триколки, 100 четириместни велорикши и 100 велосипеда. Триколки, рикши и файтони, обаче, не  могат да се движат по цялата централна алея и по крайбрежната алея в участъка от хотелски комплекс „Пагане” и хотел „Самър”. По тези алеи е разрешено движението единствено на обикновени велосипеди и на атракционното влакче, за което има одобрен транспортен маршрут.

270 таксита, получили разрешение и са със сключен договор за използване инфраструктурата на комплекса. Таксиметровите автомобили без стикер на „Слънчев бряг” АД имат право на 15-минутен престой, но само, ако са с клиенти.

Достъпът на лични автомобили е свободен. Но те не могат да бъдат паркирани по алеите, зелените площи и тротоарите на комплекса. Синята зона е 1.50 на час.

В противен случай превозните средства се репатрират или блокират със „скоби“, а таксите за „освобождаването” им са съответно 50 и 25 лева.

Максималната  скорост за движение по алеите и улиците на Слънчев бряг е 40 км/ч., обявиха шефовете на курорта.




Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай