Българска проститутка съди белгийската полиция

Брюксел. Наша проститутка, работеща в Брюксел от четири години, съди белгийската полиция заради отношението й към дейността на публичните домове, съобщава вестник "Дерниер йор".

26-годишната Татяна, както е представена в публикацията, идва в Белгия преди шест години, придружена от няколко мъже, за които се предполага, че са били част от мафиотска мрежа. Повечето от тях постепенно били арестувани и тя останала сама. Решила, че за да се препитава, трябва да започне да се продава. Тя получила работа на витрините в квартала на проститутките в Брюксел, като плащала всеки ден по 200 евро наем за витрината.

Татяна твърди, че единственото, което е очаквала от собствениците на бара, е документите й да бъдат изрядни. Тя била спокойна дълго време, защото полицията минавала на проверки всеки ден и почти нямало случаи на арест. Според нея това било гаранция, че проверките на документите, осъществявани от полицаите, не са показали никакви нарушения.

Миналата седмица се наложило Татяна да отстъпи витрината си, след като собствениците на заведението й заявили, че с документите й има проблем. Според нея това се случва, защото са пристигнали по-млади момичета, които я изместват от пазара на платения секс. Тя упреква полицията, че с действията си защитава или не разкрива нарушения в тези барове, които не може да не е забелязала.

Татяна е подала жалба в съда, където е отишла с адвокат, след като е установила, че заради неуредиците с документите й сега остава без работа, не може да започне друга и няма да е в състояние да получава помощи за безработна, уточнява изданието.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай