Българите първи в света с нововъведение на facebook

Хештговете помогнали на хората да се организират за протестите

Българите първи в света с нововъведение на facebook | StandartNews.com

София. Българите първи в сета са използвали нововъведението (хештагове) на facebook за организиране на масови протести из цялата страна.

Около 50,000 активисти се организираха на протест в петък в София, Бургас, Варна, Пловдив, Велико Търново и други български градове, използвайки фейсбук групата "Не искам Пеевски за шеф на ДАНС!". Протестните действия продължиха в събота от 18:30 часа по обявените в групата места. Много повече протестиращи се събраха през втория ден, в очакванията си за оставка на кабинета "Орешарски".

С нововъведените хештагове, в случая #ДАНСwithme, непрестанно се разпространяваше информация за събитието  във Facebook и  Twitter. Според анализ на TweetReach.com, туийтовете за протеста са достигнали до немалките 9,000 потребителя (първи ден) и 16,000 (втори ден), въпреки че мнозинството от протестиращите граждани (над 66,000) се обединиха чрез Facebook.

Днес протестите продължават за четвърти пореден ден.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай