София
При втори дубъл на полицейската акция "Палките" са арестувани 17 корумпирани ченгета. Това става ясно от съобщение на заместник градския прокурор на София Роман Василев пред агенция Фокус. По думите му спецоперацията цели противодействие на корупцията в МВР.
Продължават процесуално-следствените действия.
Операция „Палките" - 2 е продължение на операция „Палките”, която беше проведена преди няколко месеца. През юни бяха арестувани десет корумпирани ченгета от магистрална полиция в Пловдив и Пазарджик, които редовно прибирали рушвети по магистрала "Тракия".
Работата по "Палките" 2 се провежда под ръководството на Софийска градска прокуратура и служителите от отдел „Вътрешна сигурност” на Министерство на вътрешните работи и служби от МВР.
Досъдебното производство е свързано с корупционни прояви на служители в МВР. „Това е част от изпълнението на плана за противодействие на корупцията в системата на МВР и като цяло”, каза Роман Василев.
Разследването срещу арестуваните 17 пътни полицаи е започнало по сигнал на рекетирани шофьори, съобщи градският прокурор на София Николай Кокинов за БНР.
Сред потърпевшите има и чужденци. Мястото, където пътните полицаи са събирали парите, е било изходът на магистрала "Тракия". Редовно, но дребни суми са събирали те от гражданите. Това, че ще бъдат обвинени в организиране на престъпна група за рекетиране на граждани, се обуславя от факта, че полицаите всяка сутрин са се събирали, на едно място са давали парите, които са получили, и са си ги делели по равно.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com