100 тира в протестно шествие на Околовръстното

Недоволство на таксистите задръсти столицата

100 тира в протестно шествие на Околовръстното | StandartNews.com

София

Около 100 товарни автомобила тръгнаха на протестно шествие от столичния кв. Казичене днес по обяд. Колоната се движи по северната дъга на Околовръстния път. Повечето от камионите са с националния флаг върху стъклата. За 15 ч. в кв. Бояна е обявен протестния митинг, след което тежките автомобили ще продължат по южната дъга на Околовръстното.

Затворени са централни улици на столицата, което затруднява движението в града.

Превозвачите продължават протеста си от миналата седмица срещу високите цени на горивата. Тия дни те „поддържат огъня” в редица градове на страната.

Фирмите недоволстват въпреки обещанието на правителството да замрази стойността на акциза за две години.

19 транспортни и 4 автобусни фирми протестират за трети ден днес в Стара Загора.

В Русе над 100 камиона са тръгнали на протестно шествие от Дунав мост. Сред тях са и тежки автомобили от Силистра.

Преди минути започна и протестът на таксиметровите водачи от София пред храма „Александър Невски”. Те изразяват недоволство срещу високите цени на горивата и срещу такситата-менте. Присъстват таксиметрови шофьори и от по-големите фирми. От очакваните 300 коли обаче на мястото са се появили само 20, съобщиха очевидци.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай