Цената на тока с абсолютен рекорд, бизнесът в шах

При рекордна средна цена от 839,61 лева (без ДДС) за мегаватчас беше търгуван днес токът на Българската независима енергийна борса (БНЕБ) в сегмент "Ден напред".
Сделките са на база утрешен ден на доставка - 8 март. Цената надхвърля рекорда от 824,55 лв., който бе поставен точно преди Коледа -на 22 декември.
Средната цена на борсата вчера с ден за доставка днес пък беше 607,45 лв. за мегаватчас, което означава 222 лева повишение само за ден.
Резкият скок се обяснява с опасенията за прекъсване на газовоте доставки в Европа заради войната в Украйна. Повишението на цената в Европа се отразява на фирмите и останалите небитови потребители у нас, които си купуват ток от свободния пазар.
Цената на електроенергията за битовите потребители у нас е замразена до края на този месец, когато изтича въведеният мораториум.
Шок! Какво се случи на служители на Летище София
Ники Кънчев в огромен стрес. Какво написа
Румен Радев маха с пръст! Какво очаква тази вечер
Андреа вцепенена! Шокиращо разкритие за Кубрат
Атидже Вели: Кабинетът се провали в Плана за земедели...
Дрийм Тиътър - идват професорите на съвременния прог...
Народът чака чудо от Кирил и Методий