Пазарджик. "Ако заподозра картелно споразумение за вдигането цените на яйцата, ще сезирам комисията за защита на конкуренцията да започне разследване." Това обяви във Велинград земеделският министър д-р Мирослав Найденов.
Във вторник той събира представители на големите производители на яйца от цялата страна. Целта е да се стигне до истината защо само за десет дни продуктът поскъпна двойно.
"Когато имаха проблеми, аз им помогнах и решихме нещата с нелоялната конкуренция от полски яйца, сега е техен ред", посочи министърът. Той допусна, че производителите ще изтъкнат поскъпването на енергийните източници и фуражите.
Дори това обаче не могло да оправдае двойното увеличение при яйцата. Целта е търговците да обяснят къде е причината за драстичния скок, щом смятат, че не е при тях, заяви министър Найденов.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com