Откриваме първите станции за електромобили

Откриваме първите станции за електромобили | StandartNews.com

София. До няколко седмици в София ще има зареждащи станции за електромобили, съобщи енергийният министър Трайчо Трайков. По думите му може да почерпим опит от Париж, където е тръгнал голям проект за наемане на електромобили за движение в градска среда

Трайков връчи наградата за студентски проект за електромобил на отбора на столичния Технически университет. За първи път в надпреварата участва и състав от гимназисти. Това са представителите на професионалната гимназия по селско и горско стопанство в Чепеларе
 
„До няколко седмици ще са факт първите зареждащи станции в София, а в перспектива аз ги окуражих да помислят за проект като в Париж", каза министърът. Той обаче призна, че няма с кой знае какво да се похвалим относно насърчаването на използването на екологично чистите машини. "Тези мерки са свързани основно със средствата, които бюджетът би могъл да задели. За мен би било най-добре, ако се постигне съгласие за освобождаване от ДДС на тези автомобили. Друг вариант е освобождаване от първоначалните такси за регистрация, улеснения за паркирането и други", обясни Трайков.
 
Той съобщи още, че в понеделник ще се проведе поредната среща между икономическото министерство и представителите на застрахователната компания, която трябва да изплати обезщетенията на туристите на „Алма тур". Трайков допълни, че не знае дали вече има изплатени обезщетения.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай