Бизнес

Каним австрийци за дунавските портове

Каним австрийци за дунавските портове

София. Очакваме австрийски инвеститори да проявят интерес към концесиите на дунавските ни пристанища. Това заяви министърът на транспорта Ивайло Московски на Виенския икономически форум, който се провежда в София.

Московски даде за пример проектите за модернизация на жп линиите Септември-Пловдив и Димитровград-Свиленград, части от които се изпълняват от австрийски фирми.

"В момента работим по концесиите на редица дунавски пристанища, сред които са Русе, Видин, Лом, Никопол и Тутракан. С оглед на голямото значение на р. Дунав за Австрия се надяваме, че те ще привлекат инвестиции от тази страна", допълни Московски.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай