Витанов извади нова ковид карта! Има ли напрежение

Математикът проф. Николай Витанов разкри, че новият план на правителството за справяне с пандемията се базира на неговите изчислния. Той обясни, че плана се базира на мутифакторен анализ.
Като илюстрация за това той показа на телефона си в студиото на „Панорама” по БНТ карта на ковид кризата в България, която е различна от познатите.
Витанов обясни кои области са критични и колко строги мерки са необходими там, зависи от много повече фактори, отколкото колко са свободните интензивни легла в болниците. Така той опроверга обвиненията на ГЕРБ, че това е единствения критери в плана на правителството.
„Апокалипсисът с омикрон се отлага, но не съм казал, че се отменя”, допълни свое по-ранно изявление математикът.
Закусете с банани. Ето защо
Пендаровски с нови обвинения към България. Лоши намер...
Страх на Запад след изгарянето на Корана в Швеция и Д...
Макрон тропна с крак, закани се да продължи преговори...
Хороскоп: Нови и важни дела за везните, опасност от и...
Синоптиците смениха прогнозата. Казаха къде идат хали...
Сашка Васева изригна! Разкри голямото си желание