Чака ли се локдаун? Представят НП за борба с COVID-19

Властта представя новия Национален оперативен план за справяне с COVID-19. Министър-председателят Кирил Петков откри събитието в Министерския съвет чрез видеоконферентна връзка. На пресконференцията присъстват министрите на здравеопазването и на образованието Асена Сербезова и Николай Денков.
"Към този момент все още нищо няма да затваряме. Но страната ни е на прага на новата COVID вълна и затова решихме да представим плана още днес", каза в началото на пресконференцията министър-председателят.
Той обясни, че според новия план България е условно разделена на 6 клъстера от области, в които ситуацията с коронавируса ще се следи поотделно. Ако се налага, допълнителни мерки ще бъдат въвеждани там, където се налага. Според премиера това ще гарантира, че бизнесът, както и родителите, например, ще могат да планират времето си за поне няколко дни напред.
Стана ясно, че 10 на брой са мерките за подкрепа.
Напрежение! Бащата на изчезналия Емил прекъсна тв пре...
Още драма! Колко пари поискаха майките с разменените...
Изненада! Кой ще събаря Байдън в САЩ
БГ пенсионерите шокираха! Къде искат да отидат
Фен на Кобрата изуми! Какво каза за новата му жена
Огромен скандал! Ас на БСП разкри уникални заплати
ДПС почете жертвите на комунизма, срина митовете