Плевен. "Фирмата „Тео интернешенъл” със съдружници Бойко Борисов, Цветелина Бориславова, Румен Николов - Пашата и Пламен Тачев през 90-те години беше хваната с незаконно производство на цигари. Освен това е взела кредит от приблизително милион и половина долара, който не е върнат. Г-н Борисов да отиде при главния прокурор и да даде показания. И да върне парите, разбира се." За това настоя в Плевен лидерът на социалистите Сергей Станишев. Неговото изказване бе в отговор на аналогичен призив на екс премиера към червените кредитни милионери.
Под ръководството на Цветан Цветанов и Бойко Борисов МВР се е превърнала в организирана престъпна група, заяви още Станишев. Нали си представяте каква борба срещу организираната престъпност е царяла в последните 4 г., след като има такива тежки обвинения срещу човека, който трябва да се бори с нея, каза той, намеквайки за скандала около Станимир Флоров.
По- скоро покровителство на контрабандата е имало. Не случайно това съвпада с обективните данни – двойно увеличение на контрабандните цигари. Трудно може да се изчисли колко е контрабандата на наркотици, посочи още Станишев.
Разликата между ГЕРБ и БСП в прогнозите за изборите е много малка. Социолози твърдят, че картината е изкривена. Според Станишев това се дължи на страха на хората да споделят своите политически пристрастия.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com