Политика

Родопски кристали за Бойко и Дянков в Мадан

Миньорите от Горубсо благодариха на Борисов за помощта

Мадан. С родопски кристали дариха премиера Бойко Борисов в Мадан. Той пристигна при работниците от "Горубсо" заедно с министъра на финансите Симеон Дянков. Двамата бяха посрещнати с бурни аплодисменти. За добре дошли и двамата получиха по един родопски кристал.

Пред сградата на „Горубсо” новият собственик Николай Вълканов направи изявление пред миньорите. Той съобщи, че благодарение на този кабинет ще бъде пуснат рудник Върба. Вълканов благодари на премиера Бойко Борисов за оказаното съдействие.

Новият собственик разкри също, че в момента в Горубсо се ремонтират бани, съблекални и столова и обеща на работниците след Великден да влязат да работят в нови условия с нови предпазни средства.

Миньорите в Мадан благодариха на премиера Бойко Борисов за разрешаването на проблемите им. Освен нов собственик, „Горубсо”-Мадан вече има и нов изпълнителен директор. Това е Сергей Атанасов, съобщи синдикалният лидер от КНСБ Румен Каров.

На срещата присъстваха областният управител на Смолян инж. Стефан Стайков, депутатите от ГЕРБ Даниела Дариткова и Недялко Славов и кметове на съседни общини.

Новият собственик на предприятието Николай Вълканов, вече е изплатил 500 хиляди лева заплати и осигуровките на миньорите за февруари. Изплатени са и 200 хиляди от общо 700 хиляди задължения на миннодобивното дружество за електроенергия. В момента Инспекцията по труда проверява рудниците и се очаква миньорите да влязат в тях и да започнат работа във вторник.

След Мадан, премиерът и финансовият министър отпътуваха за Кърджали, където ги очакват металурзите от Оловно-цинковия комбинат.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай