Нова политическа звезда? Отговорът на Атанас Пеканов

Бившият вицепремиер Атанас Пеканов отрече, че ще бъде лидер на бъдеща партия, гравитираща около Румен Радев. За това го попита водещата на предаването "Лице в лице" по БТВ Цветанка Ризова, която се позова на медийни публикации.
"Нямам амбиции да участвам и да съм лидер на партия в момента. Не правя партия, върнал съм се към чисто академичната ми кариера, към нещата, с които съм се занимавал досега.
Те касаят икономическа политика, еврозоната, фискалната политика. Това са нещата, от които разбирам. От партийно строителство не разбирам и нямам в момента такива планове.
Хората, които говорят това, го приемам като добра оценка спрямо моята работа. Бях седем месеца в длъжност, съответно голяма част от политиците ми се обаждат и споделят своите амбиции, питат ме някои неща.
Това си е тяхна работа, моята среда е академичната кариера. Нямам планове и политически амбиции, не искам да правя политическа кариера", категоричен бе той.
"С връщането ми в България откликнах на поканата на Румен Радев да преминем през тази бурна 2021 г. Така че моят ангажимент не беше свързан с политиката, а да бъде свършена работата.
С президента Радев поддържаме контакти от няколко години, съветвал съм го за различни икономически теми. Аз съм технократ, експерт", каза още Пеканов.
Шок! Малин Кръстев: Два пъти стреляха по нашия театър
Защо Митко Бомбата продава кръвта си като студент
Сандов с революционна идея за производство на ток и т...
Путин вдигна и старците на бой
Страхотна Ивет Горанова. Нов медал
Голям скандал. Македонски номера срещу нас в САЩ
Невиждана градушка – като ябълка