Снегът е близо. Ето кога ще вали

Три пъти казахме, че ще има сняг, но го отлагаме. Най-сетне във вторник ще видим такъв, увери климатологът проф. Георги Рачев в ефира на bTV. Той обаче уточни, че арктически студ няма да има.
„Събота и неделя е перфектно време“, допълни той. Но след понеделник ще застуди значително. „Изпращаме ноември абсолютно сух. На връх Мусала не е валяло“, каза проф. Рачев.
„Влизайки в климатичната зима – месец декември е първият такъв месец, започва хладното време. Няма да са сибирски студове, арктически, просто си влизаме в зимата“, обясни той.
Два-три до четири сантиметра ще е снежната покривка в Северна България към 1 декември по картата на Европейския център за средносрочни прогнози. В Южна България вероятно ще вали сняг и дъжд.
„Температурите ще са около нулата и отново ще се редуват топли и студени дни, но определено понеделник ще е последният хубав ден. Вторник вече ще захладнее с поне от 5 до 7 градуса“, съобщи проф. Рачев.
Как да общуваме свободно по време на пролетните и лет...
Важна пратка от Полша, военните доволни
Политически капан на "Витошка", софиянци гневни
"Възраждане" с клип за еврозоната. Защо друг да решав...
Пътят на жълтите павета. Кодово име за възмездие
Напрежение! Какво се случва в елитна столична гимнази...
Голяма изненада за Аня Пенчева. Откъде идва