Общество

Кога ще имаме череши на нормални цени?

Българските агнета ще останат непродадени, прогнозира Владимир Иванов

Кога ще имаме череши на нормални цени?

Череши на стойност над 20 лв. за килограм е безумие, но е и личен избор на купувача.

Това мнение изрази председателят на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов.

Той обаче успокои любителите на плодовете, че само след няколко дни цената им ще падне драстично и ще започнат да се продават по 3-4 лева за килограм. 

Като цяло с 6% е по-ниска цената на потребителската кошница за Великден тази година спрямо миналата. 137 лв. е стойността ѝ тази година при закупуването на единица от всяка стока заедно с агнешко месо, 98лв. е без него при 106лв. по същото време миналата година", заяви пред Радио Стара Загора председателят на ДКСБТ.

"Основната причина е спад в цените на пресните плодове и зеленчуци. Има срив при краставиците, по-евтини са зелената салата, кромид лукът, репичките. Трайно пада цената на захарта с 5%", допълни Владимир Иванов.

По думите му българските агнета ще останат непродадени заради нелоялни търговски практики и недобрата дистрибуция, която прилагат производителите.

По този начин Иванов коментира опасенията на овцевъдите, че няма да успеят да продадат 30-40% от агнетата.

 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай
1 Коментара
Йокин
преди 1 година

Когато се върнете на село,ЗАСЕЕТЕ ЧЕРЕШИ,ОТГЛЕДАТЕ,АГНЕТА,КОКОШКИ и др.

Откажи