Общество

Емблематична река у нас пресъхна!

Снимките са от село Крива бара

Емблематична река у нас пресъхна!

Лоша новина за една от известните реки у нас.

Река Лом пресъхна! Снимките са от село Крива бара, община Брусарци, обл. Монтана на Симеон Иванов.

Лом (в античността на латински Almus, Алмус) е река в Северозападна България, област Видин – общини Чупрене, Димово и Ружинци и област Монтана – общини Брусарци и Лом, десен приток на река Дунав.

Дължината ѝ е 92,5 km, която ѝ отрежда 30-о място сред реките на България.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай
10 Коментара
Тайна
преди 11 месеца

Е, нали даваме на Гърция. Проблем няма, вода бол

Откажи
Ку ку
преди 11 месеца

Тъпо... Едното няма нищо общо с това което се подарява на Гърция от нашите безполови политици. Провери от къде извира реката и къде се влива преди да ке изплякаш...Не е заядлица...

Откажи
Маке
преди 11 месеца

Моят тъст като дете помнеше как р.Искър при село Лютиброд е пресъхвали е била на гьолове.Синоптиците да сте чули да казват такова нещо.Защото в светът на капитала трябва да ти е ГАДНО ЗА ДА НЕ МИСЛИШ ЬА СОЦИАЛНИ ПРОБЛЕМИ.

Откажи
Маке
преди 11 месеца

Моят тъст като дете помнеше как р.Искър при село Лютиброд е пресъхвали е била на гьолове.Синоптиците да сте чули да казват такова нещо.Защото в светът на капитала трябва да ти е ГАДНО ЗА ДА НЕ МИСЛИШ ЬА СОЦИАЛНИ ПРОБЛЕМИ.

Откажи
В2Н
преди 11 месеца

Ако и на нейното корито са направили частни ВЕЦОВЕ,няма начин да не пресъхне,а хората от столетия са ловяли риба,а сега ще ловят рибата на демокрацията!

Откажи
Петя
преди 11 месеца

Все повече ме изумявате журналисти! Кога ще си направите труда, да научите точния смисъл на думите които употребявате? Миналата седмица чета, че някаква скала в Родопите, била много "фотогенична", сега пък реката " емблематична"

Откажи
Бг.гражданин
преди 11 месеца

Нека се отделя повече време за действителността у нас, вместо да гледаме другите какво казали и какво направили! Помня река Лом от детството си, голяма, пълноводна! Може би, защото съм била дете, ми се е виждала много голяма! Вече ни определят като държава, изправена пред воден дефицит, воден режим!

Откажи
Георги
преди 11 месеца

На мястото съм, вярно е. Още три по малки реки о6коло Вършец също с

Откажи
Георги
преди 11 месеца

На мястото съм, вярно е. Още три по малки реки о6коло Вършец също с

Откажи
Ssssssss
преди 10 месеца

Ciganite sapuni ot gerb i dps sa vinovni. Onistojiha priroda ta. Da umrat v strashna maki

Откажи