Общество

16 души спят на гарата. Влакът ги заряза

За инцидента съобщи пътник

16 души пренощуваха на жп гара Стара Загора. До случката се стига, след като влак не ги изчака и ги остави без превоз. За инцидента разказа в ефира на Радио Стара Загора един от пътниците - Николай Тодоров, предаде БНР.

"В 22:20 ч. тръгнахме с влака Русе-Бургас, който е с прекачване в Стара Загора. Пристигнахме на старозагорската гара със закъснение от половин час в 3:41 мин. Влакът за Бургас е тръгнал минути по-рано без нас", сподели Тодоров. Той разказа, че всички пътници са си закупили онлайн билети и нямат никаква вина за изпускането на прекачването за Бургас. По този начин хората, сред които жени, деца и чуждестранни граждани, са останали до сутринта на старозагорската гара. "Отношението на служителите на гарата, както и на телефонните услуги на БДЖ, беше много лошо към нас. Осигуриха ни 2 стаи с по 3 легла, които бяха под всякаква критика, и така изкарахме нощта", каза още той.

Преди минути Николай Георгиев съобщи, че пътниците вече са се качили на бързия влак за Варна. На тях им предстои още едно прекачване в Карнобат.

Целия разказ на Николай Тодоров може да чуете в прикачения звуков файл. С него разговаря Теодора Иванова.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай