Оставиха Магеров и Хубен Митев в ареста

И бивш служител на трезора може да е съучастник

Оставиха Магеров и Хубен Митев в ареста  | StandartNews.com

Кърджали. Районният съд в Кърджали постанови най –тежката мярка „задържане под стража” за Славчо Мегеров, задържан при обира на обществения трезор в Кърджали на 4 януари. Мотивът за оставането му в ареста е, че има  достатъчно доказателства за извършено престъпление и опасност от извършване на ново. Същата мярка бе постановена и за неговия съучастник Хубен Митев, задържан ден по –късно.

Двамата бяха докарани  под  засилена охрана  в съдебната палата в понеделник около 17 ч. Заседанието на Районния съд в Кърджали, председателствано от съдия Мариана Гунчева, приключи след 20 ч. Делото е едно за двамата извършители, потвърдиха от съда и гледа при закрити врата като в залата не са допуснати журналисти. Обвинението бе представено от районният прокурор Желязко Стефанов.

Адвокат Мариана Тодорова от София представляваше Славчо Магеров, а в защита  на втория  задържан  пристигна адвокат от Хасково. По неофициална информация Хубен Митев е арестуван в събота, ден след обира, при проверка на джип с пловдивска регистрация. Една от версиите, по които работят  разследващите, е че бивш служител  на  трезора е съучастник на групата на Славчо  Магеров.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Рени
Коментирай