Бързи тестове за вируса във "Факултета"

На място има екип на РЗИ-София

Бързи тестове за вируса във "Факултета" | StandartNews.com

На входа на столичния квартал "Факултета" правят бързи тестове за коронавирус. На място има екип на РЗИ-София и всеки желаещ от квартала може безплатно да се изследва, съобщи bTV.

Ден след протеста в столичния квартал "Факултета" срещу засилените мерки срещу разпространение на коронавирус, днес там има засилено полицейско присъствие. Днес ситуацията е спокойна и няма напрежение.

Според зам.-кмета на район "Красна поляна" Стоян Танев струпването е било организирано. "Не може да се каже кой е организаторът, но се води разследване по случая и лицата ще бъдат установени", каза Танев. 

От Националния оперативен щаб не коментираха дали има нови случаи в двата столични квартала "Факултета" и "Филиповци". По последни данни бяха изследвани 160 души с бързи тестове. 20 от тях са положителни. След това с PCR метода доказаните случаи са 10. 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай