Берлин. Резолюция, предвиждаща възможността отделни страни да могат да напуснат еврозоната, е подготвена от Християндемократическия съюз (ХДС) на Ангела Меркел, предаде ИТАР-ТАСС.
Резолюцията ще бъде представена по време на годишната конференция на германската управляваща партия, която се открива през следващата седмица. В текста се посочва, че страни от еврозоната, които не искат или не са в състояние да изпълняват финансовите и икономическите изисквания, ще могат да напуснат зоната на единната европейска валута, но при това ще запазят членството си в ЕС.
Берлин и Париж в момента подготвят кардинални реформи на еврозоната, които предвиждат създаването на федеративно ядро с единна икономическа и данъчна политика.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com