Качински посочи виновни за самолетната катастрофа, в която загина близнакът му

Лидерът на управляващата партия в Полша и вицепремиер на страната Ярослав Качински определи самолетната катастрофа край Смоленск през 2010 г., в която загина неговият брат близнак, тогава президент, и още 95 души, като „атака“, обвинявайки елементи в Полша и Русия, предаде АФП.
Критикувайки руската инвазия в Украйна, Качински предупреди западноевропейските държави, че това лесно може да се случи и на тях.
Вицепремиерът заяви това в неделя на церемония по повод 12-ата годишнина от самолетната катастрофа, в която загинаха президентът Лех Качински, съпругата му и висши членове на администрацията.
Ярослав Качински говори пред няколко хиляди души пред президентския дворец в неделя и подчерта, че „има пълен и потвърден отговор от няколко източника, включително от чужбина“, какво е причинило катастрофата.
Той не уточни какви са тези източници или какви са доказателствата, но посочи, че „много скоро“ те ще станат публични, съобщи БНР.
УНСС създаде университет на бъдещето
Италия на тръни. Обещанието на Путин
Столтенберг разочарова Зеленски, каква е ролята на НА...
Принц Чарлз стигна почти до България, кои съседи пос...
Съсипаха Кевин Спейси, обвинението
Янев в атака, какъв съвет даде
Русия скочи на Босна и Херцеговина, остра заплаха