Йоан Тодоров с първа победа на слалом за ФИС

Йоан Тодоров с първа победа на слалом за ФИС | StandartNews.com

Боровец. Националът Йоан Тодоров (на снимката) спечели слалома за купа "Бороспорт", който се проведе днес на писта "Попангелов" в Боровец. За първият си успех в тази дисциплина от старт за ФИС 17-годишният състезател на СК "Юлен" постигна общо време от двата манша от 1:51,20 мин. Втори на 2,00 сек е Антонио Ристевски (Мак), а трети на 2,86 сек е Деян Тодоров.

Алберт Попов, който водеше в първия манш не завърши втория манш, след като пропусна врата накрая. Стефан Присадов също пропусна врата във финалния манш. При дамите спечели националката Мария Киркова с 2:00,77 мин. След нея се наредиха Силвия Маджарска на 3,73 сек и Мария Самарину (Гър) на 4,05 сек. Участие в слалома взеха 28 жени и 63-ма мъже от България, Словакия, Гърция, Великобритания, Кипър, Македония, Финландия и Нова Зеландия. Организатори са "Бороспорт" и БФСки. На 3 февруари отново на писта "Попангелов" е гигантския слалом за купа "Бороспорт".