Водачът в Sofia Open 2020 загуби във II кръг

Молдовецът Раду Албот победи лидерът Денис Шаповалов

Водачът в Sofia Open 2020 загуби във II кръг | StandartNews.com

Водачът в схемата на ATP 250 Sofia Open Денис Шаповалов (Канада) отпадна изненадващо във втория кръг на турнира с награден фонд 389 270 евро. Шаповалов, 12-и в световната ранглиста, претърпя поражение от молдовеца Раду Албот с 2:6, 4:6 за час и четвърт на централния корт в зала "Арена Армеец" в дебютния си мач като водач в схемата в състезание от Тура на АТП. Така 21-годишният канадец завършва годината с негативна серия от четири поредни загуби, като с ранното си отпадане в българската столица той се лиши и от възможността да завърши сезон 2020 в топ 10.

Албот, 93-и в света в момента, игра много солидно през цялата среща. Той сервираше отлично и не допусна пробив, като взе 38 от 47 разиграни точки при собствен сервис в мача. 30-годишният молдовец направи серия от четири поредни гейма, за да вземе първия сет, а във втория реализира единствен брейк в десетия гейм, за да триумфира. Албот достигна за втори път през кампанията до четвъртфиналите в Тура на АТП, където очаква победителя от двубоя между петия в схемата Адриан Манарино (Франция) и Егор Герасимов (Беларус).