Манчестър. Манчестър Юнайтед на Луис ван Гаал продължава да е без победа от началото на сезона в Англия. "Червените дяволи" завършиха 1:1 като гост на Съндърланд в двубой от втория кръг на Висшата лига. На старта селекцията на холандския спец загуби от Суонси.

На "Стедиъм ъф Лайт" Юнайтед откри резултата в 17-ата минута, когато Хуан Мата засече центриране на Антонио Валенсия. Още преди почивката обаче домакините изравниха с попадение на Джак Родуел.

"Дяволите" изглеждаха беззъби в атака, въпреки че на терена бяха Робин ван Перси, Уейн Рууни, Мата и Ашли Йънг. Това бе първи мач за холандския нападател от началото на сезона. Той напусна игра през второто полувреме, а влезлият Дани Уелбек също не успя да помогне на своя тим.

Така, Юнайтед заема 13-ото място във временното класиране с актив от 1 точка, а "черните котки" са 11-и с 2 точки.

По-рано днес Хъл Сити и Стоук завършиха 1:1, а Тотнъм разби КПР с 4:0.

В последния мач от кръга Манчестър Сити приема Ливърпул. Двубоят е понеделник от 22,00 часа българско време.