Валенсия. Барселона победи трудно с 3:2 Валенсия на "Местая" в мача от 3-ия кръг на Примера Дивисион. И трите гола за каталунците пък бяха дело на звездата Лионел Меси. Изключително силен мач за гостите пък записа Виктор Валдес, който бе и с основна заслуга за успеха.

Меси се разписа в 11-ата, 39-ата и 41-ата минути, за да поведе Барселона с 3:0. Домакините пък успяха да върнат два гола в самия край на първото полувреме. В 45-ата минута и в допълнителното време на частта Елдер Пощига бе точен за 2:3.

През второто полувреме Валенсия имаше своите шансове да стигне до нещо повече в мача, но не успя да се възползва от тях и в крайна сметка трите точки отидоха за Барселона.

Във временното класиране, Барса излезе на върха с 9 точки и по-добра голова разлика от Реал Мадрид, Атлетико Мадрид и Виляреал. Валенсия е на 11-а позиция с 3 точки.