Валентино Роси се завърна на подиума в Moto GP

Куартараро постигна втора поредна победа

Валентино Роси се завърна на подиума в Moto GP | StandartNews.com

Фабио Куартараро записа своята втора поредна победа в MotoGP. Той спечели Гран при на Андалусия. Маверик Винялес отново остана втори, след като изпревари своя съотборник Валентино Роси (на снимката) в предпоследната обиколка. Самият Роси завърши трети, с което затвърди доминацията на Yamaha в днешния старт. Подиумът за Роси е първи за него от 14 април 2019-а, когато завърш втори в Гран при на Америка. За него това бе подиум №199. Той има и рекордните 89 победи в Moto GP.

Новобранец на годината за 2019 година Куартараро изцяло контролира днешното състезание, след като стартира от първа позиция и бе необезпокояван в челото, завършвайки на 4.5 секунди преди Винялес. С успеха си, французинът отвори преднина от 50 точки пред Марк Маркес, който за втора поредна седмица записа нула, след като днес дори не стартира заради контузията, която получи по време на Гран При на Испания.