Уникален Ливърпул направи Барса за смях

"Каталунците" за втора поредна година отпадат след аванс от 3 гола в първия мач

Уникален Ливърпул направи Барса за смях | StandartNews.com

Ливърпул изхвърли Барселона от Шампионската лига с 4:0 в реванша от полуфиналите и общ резултат 4:3. Независимо, че играха без голаджиите си Мохамед Салах и Фирмино "мърсисайдци" стигнаха до чудото над звездната селекция на каталунците начело с Лео Меси, Луис Суарес и Коутиньо.

Англичаните взривиха трибуните още в 7-ата минута, когато Дивок Ориги се разписа. На вратата на домакините Алисон сякаш беше сложил бележка запечатана за Меси и другите нападатели на Барса. След почивката драмата вече стана пълна. Влезлият  като резерва Жоржиньо Вайналдум (54', 56') прати в нокдаун Барса. В 78-ата минута Ориги отново се разписа, след хитро изпълнен корнер, а феновете на Ливърпул направо полудяха от радост. Така "червените" вече чака втория финалист от двойката Аякс - Тотнъм. Двата отбора ще се изправят на "Йохан Кройф Арена" тази вечер от 22:00 часа (б.в.) За Барса срамът за втора поредна година е много голям. През 2018-а те биха Рома с първия мам с 4:1 всъщи, но паднаха в реванша на "Олимпико" с 0:3 и гледаха финала по телевизията. Финалът е на 1 юни в Мадрид, а Ливъпрул ще преследва шестата си купа в турнира.