Уимбълдън отстрани Уест Хям пред Вини Джоунс

Третодивизионният тим продължава след 4:2

Уимбълдън отстрани Уест Хям пред Вини Джоунс | StandartNews.com

Играещият в третото ниво на футбола на Острова Уимбълдън поднесе поредна изненада в турнира за Купата на Англия, след като отстрани елитния Уест Хям след победа у дома с 4:2. Легендата на клуба Вини Джоунс беше на трибуните на "Чери Ред Рекърдс Стейдиъм", за да аплодира успеха на отбора, който беше възстановен през 2002-а година от феновете. Мениджърът на гостите Мануел Пелегрини бе дал почивка на някои от титулярите си, но домакините от Уимбълдън бяха безкрайно мотивирани. Куеси Апия изведе Уимбълдън напред в 34-ата минута, след като рикоширалият му удар подлъга вратаря Адриан и влезе в мрежата. 4 минути преди края на първата част Скот Уогстаф удвои. В началото на втората част Пелегрини направи тройна смяна с идея да търси бърз обрат, но във 2-ата минута на втората част Уостаф заби второто си попадение в мача и трето за тима, след като се разписа с глава след центриране на Апия.
Постепенно Уест Хям взе контрола върху събитията на терена и първо намали чрез Лукас Перес в 57-ата минута. Другата резерва Фелипе Андерсон съкрати пасива на един гол чрез Фелипе Андерсон, но две минути преди края тийнейджърът Тоби Сибик вкара за 4:2 след подаване на Антъни Уърдсуърт.