ЦСКА вкара, но "Ботев" би

ЦСКА вкара, но "Ботев" би | StandartNews.com

ЦСКА сложи край на головата суша след близо 960 минути игра, а "Ботев" Пловдив записа първи успех в плейофите на А група. "Канарчетата" победиха с 3:2 "червените" в двубоя от 30-ия кръг в А група на стадиона в Коматево.

Двата тима изиграха силен мач, като освен петте гола зрителите видяха и два червени картони, след като в средата на второто полувреме Тони Силва и Пламен Николов се сдърпаха и напуснаха играта преждевременно.

Лазар Марин откри резултата в 33-ата минута, а само пет минути по-късно - в 38-ата Тони Силва вкара за ЦСКА така жадуваното попадение.

Лъчезар Балтанов отново изведе домакините напред в 50-ата минута, а Иван Цветков удвои в 63-ата минута. Вторият гол за "армейците" бе дело на Неманя Милисавлиевич в 77-ата минута.

Във временното класиране ЦСКА е на 4-о място с 48 точки, на 3 точки зад "Литекс" и "Локомотив" София. "Ботев" е 6-и с 42 точки.