ЦСКА 1948 удари "Ботев" (Пд), постави рекорд

Диков и Карагерен се разписаха за победата с 2:1

ЦСКА 1948 удари "Ботев" (Пд), постави рекорд | StandartNews.com

Снимка: Lap.bg

ЦСКА 1948 победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в последния мач от 25-ия кръг на Първа лига, предаде БНР. И двете попадения за домакините паднаха преди почивката. Светослав Диков откри резултата за ЦСКА 1948 още в 16-ата минута, а Бирсент Карагарев удвои резултата минута преди почивката. Ботев намали резултата в добавеното време на мача.

Светослав Диков изведе "червените" напред в резултата още в 16-ата секунда. Той получи подаване от Стив Фуртадо, изскочи зад защитата и елиминира вратаря Хидайет Ханкич, след което вкара топката в опразнената врата. Това е и най-бързият гол в първенството до този момент, като досега водеше Матиас Тисера от Лудогорец, който обаче бе вкарал няколко секунди след това.

В 18-ата минута Парвиз Умарбаев насочи хубав шут към вратата на "канарчетата", но вратарят Ханкич спаси. Една минута по-късно Диков можеше да вкара втория си гол, но ударът му с глава след изпълнение на корнер срещна напречната греда.

Една минута преди края на първата част Бирсент Карагарен вкара дебютното си попадение за ЦСКА 1948. В основата на атаката отново бе Стив Фуртадо, който изведе на удобна позиция Георги Русев. Ударът на последния бе спасен от Ханкич, но Карагарен бе точен при добавката и удвои аванса на тима си.

През втората част Ботев заигра по-добре. В 53-ата минута Уме Емануел от пловдивчани нанесе първия удар към вратата на Даниел Наумов, но фалцът му не се получи и топката излезе в тъч. След час игра

Антоан Бароан стреля от границата на наказателното поле, а Наумов спаси без напрежение.

В 71-вата минута резервата Траоре нанесе точен удар към вратата, който в последния момент бе блокиран от защитника на домакините Сидклей Перейра.

В 89-ата минута резервата на домакините Радослав Кирилов отправи удар под напречната греда, но Ханкич изби топката в корнер. Малко по-късно пропуска за столичани направи и голмайсторът на първенството Ивайло Чочев.

Във втората минута на добавеното време Абдулайе Траоре вкара почетния гол за Ботев с удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно отново Траоре имаше възможност дори да изравни, но ударът му излезе в аут.