Три сребърни медала за ансамбъла ни от Световната купа

Три сребърни медала за ансамбъла ни от Световната купа  | StandartNews.com

Българският ансамбъл по художествена гимнастика, в състав Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска и Християна Тодорова, спечели още два сребърни медала от Световната купа. Надпреварата се провежда в столичната "Арена Армеец". Момичетата на Ина Ананиева направиха пълна колекция от втори места на турнира.

Момичетата на Ина Ананиева взеха две сребърни отличия в последния ден от надпреварата – на финалите на отделните уреди. Ансамбълът ни завоюва среброто и в многобоя в София вчера, информира още Гонг.

Момичетата спечелиха сребърен медал на финала с пет ленти. Гимнастичките получиха 17.950 за изпълнението си на „Жар птица" на Игор Стравински, а след това и 17.500 на бухалки и обръчи.

Ансамбълът на България подели второто място на съчетанието, поставено по „Цар Лъв", заедно с Израел, които бяха оценени също със 17.500.

Златото и на двата финала спечели Русия.