Понеделник,

Тотнъм - Ливърпул е дербито на кръга в Англия

От: Владислав КОЛЕВ -

Тотнъм  приема  Ливърпул,  в двубой от 22-ия кръг на английската Висша лига. Мачът е на  "Тотнъм Хотспър Стейдиъм",  от 19.30 часа българско време.

"Шпорите" изглеждаха много вдъхновени след назначението на Жозе Моуриньо, но първоначалният устрем постепенно стихна и в последните четири кръга отборът записа само една победа (трудно 2:1 у дома срещу Брайтън), допускайки две поражения.

Тотнъм изостава на приемливите шест точки от четвъртия Челси и може да атакува заветната позиция при една победа днес, която би имала много сериозен психологически ефект заради състоянието на мърсисайдци.

Ливърпул е във феноменална серия, като тимът на Юрген Клоп помита всички по пътя си.

"Червените" нямат загуба от 37 мача в първенството и в последните седем кръга си осигуряваше победите още преди почивката.

Ливърпул има стряскащи показатели от 19 победи и едно равенство, което позволи на тима да дръпне с цели 13 точки на върха. При това момчетата на Юрген Клоп имат мач по-малко от преследвачите.

"Шпорите" са без голямата си звезда Хари Кейн, който е трайно контузен. Това е много сериозен минус за отбора на Жозе Моуриньо.

"Ливърпул е най-добрият отбор в Англия в момента. Дали можем да ги победим? Ние сме длъжни да вярваме,че можем", каза Моуриньо преди мача.

Ако гостите спечелят и тази вечер, това ще още една много сериозна крачка към бленуваната шампионска титла.