Тимът на Добрич записа първа победа във волейболния елит

Тимът на Добрич записа първа победа във волейболния елит | StandartNews.com

Добрич. Волейболният тим на Добрич „Добруджа 07" записа първа победа в елита. В събота вечерта момчетата на старши-треньора Мирослав Живков се наложиха с убедителните 3:0 гейма над втория във временното класиране на Суперлигата тимът на „Арда" – Кърджали.

Мачът се игра в зала „Добротица" пред над 1000 души, дошли да подкрепят момчетата на Добрич. Резултатите в отделните геймове бяха 25:23, 25:17, 25:21. В следващия 4-и кръг добричлии гостуват на другия новак в елита – „Дунав" (Русе), а „Арда" е домакин на шампиона „Марек Юнион Ивкони".

Двубоите са съответно в събота (16 ноември) от 17,00 часа и в петък (15 ноември) от 18,00 ч. За „Добруджа 07" в събота играха Христо Енков, Йордан Желязков, Димитър Иванов, Йован Чусесич, Светослав Арнаудов, Георги Чалъков, Христо Христов - либеро, водени от старши-треньора Мирослав Живков.