Ливърпул ще отправи една-единствена оферта за централния бранител на Кристъл Палас Марк Геи. Според “Сън” предложението ще бъде в размер на 40 милиона паунда и ако бъде отхвърлено, мърсисайдци няма да вдигат мизата. Твърди се, че лондончани се надяват да вземат около 45 милиона за своя капитан.
Английският национал, който навършва 25 години, има договор с “орлите” за само още един сезон. Медиите на Острова твърдят, че самият той иска да премине на “Анфийлд” и вече се договорил с шампионите. Арсенал, Челси и Нюкасъл също проявяват интерес.
Според “Сън” от “Селхърст Парк” не се интересуват от това в сделката да бъде включена размяна на играчи. Говореше се, че Ливърпул е готов да предложи на лондончани Бен Доук. Кристъл Палас иска твърда парична сума, за да може да я вложи в нови попълнения.
Мърсисайдци продадоха Джаръл Куанса за 35 милиона паунда на Байер (Леверкузен) в началото на месеца, а бъдещето на Ибрахима Конате, чийто договор изтича след година, изглежда несигурно, така че на "Анфийлд" имат нужда от нов качествен централен защитник.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com