Тампа Бей отпадна безславно още в първия кръг от плейофите (ВИДЕО)

За първи път от 1968 година носителят на "Президентс Трофи" без да спечели мач

Тампа Бей отпадна безславно още в първия кръг от плейофите (ВИДЕО) | StandartNews.com

Победителят от редовния сезон Тампа Бей загуби с 3:7 гостуването си на Кълъмбъс и отпадна безславно в първия кръг на плейофите на Националната хокейна лига с 0:4 победи. Така за първи път от 1968 година носителят на "Президентс Трофи" отпада без спечелен мач в елиминациите. Тампа Бей беше повече от впечатляващ през кампанията, в която изравни рекорда на Детройт от 62 победи и записа 128 точки - четвърто постижение в лигата за всички времена. В плейофите, обаче, ситуацията се оказа съвсем различна. Къмъблъс, който си осигури втората "уайлд кард" за участие в елиминациите едва след предпоследния си мач в редовния сезон, нито веднъж не допусна да бъде изоставащ в срещите от серията. Пиер-Люк Дюбоа се отличи с гол и две асистенции, а Александър Тьоксие се разписа два пъти за успеха в четвъртия двубой. Сергей Бобровски отрази 30 шайби, а Сет Джоунс, Оливер Бьоркстранд, Артьоми Панарин и Мат Дюшен също се разписаха. Стивън Стамкос, Седрик Пакет и Брейдън Пойнт вкараха, но това не беше достатъчно.