Петък,

След 22 дузпи - Виляреал взе Лига Европа!

От: Владислав КОЛЕВ -
292

След 22 дузпи, Виляреал победи Манчестър Юн с 12:11 и за първи път в историята си спечели евротурнир! Треньорът Унай Емери обаче е абсолютен властелин на Лига Европа, след като  има спечелени 3 турнира със Севиля преди тази вечер. Редовното време и продълженията завършиха при равенство 1:1.

В 29-ата минута Виляреал откри резултата при поредното си статично положение. Дани Парехо центрира от фаул и Жерар Морено се измъкна, за да засече топката в непосредствена близост пред Давид Де Хея - 1:0.

Юнайтед имаше опасни остри центрирания, но не стигаше до нещо по-сериозно.

В 55-ата минута Юнайтед възстанови равенството. След центриране от корнер на Люк Шоу, топката бе изчистена в краката на Рашфорд, който стреля по земя. Кълбото се озова в Кавани и той я прати в мрежата. Голът беше проверен с ВАР за засада, но такава нямаше - 1:1.

Последните 20 минути минаха изцяло под диктовката на Юнайтед, който опита няколко удара от дистанция - най-вече чрез Маркъс Рашфорд, но крайно неточни.

Последваха две продължения по 15 минути, в които равенството се запази. Настъпи драмата - изпълнението на дузпи.Там имаше страхотна драма , като след 21 точни дузпи, Давид де Хеа провали англичаните.