Скапан терен остави Лудогорец без тренировка

Лошото състояние на тревата е причина за отказа от Антверп

Скапан терен остави Лудогорец без тренировка | StandartNews.com

Шампионът Лудогорец няма да има възможност да проведе официална тренировка на централния терен на стадион „Босуел“ край Антверп, където утре гостува в мач на Лига Европа. Причина за това е лошото състояние на тревното покритие след двубоя между Роял Антверп и Льовен, който се игра на 30 ноември. Тогава домакините победиха с 3:2, а българският национал Кристиан Малинов игра 85 минути и получи жълт картон за гостите. Тогава теренът е бил доста мокър и двата отбора са го поразровили.

Домакините имат желание да запазят тревната покривка и поради тази причина тренировката на Лудогорец ще се проведе на съседен терен на около 100 метра от Босуел.

Отробът кацна в Брюксел и след 30-тина минути с автобус се настани край Антверпен. Тимът бе посрещнат от мрачно време и температура от 6 градуса над нулата, като се очаква метеорологичната обстановка да не се промени до мача в четвъртък вечер.