Швейцария ни разсипа и се класира на Мондиала

Загубихме тежко гостуването с 0:4.

Швейцария ни разсипа и се класира на Мондиала | StandartNews.com

Много лоша загуба на националния ни отбор. Преди гостуването на Швейцария, домакините се заканваха, че ще ни разгромят и това се оказа факт.

Загубихме с 0:4, като можеше да бъде и по-лошо.

Преди началото на битката домакините уважиха своя капитан Джердан Шакири, който записа мач номер 100 с фланелката на "часовникарите".

Цяло полувреме, според очакванията, домакините обсаждаха нашата врата, но играчите на Ясен Петров се бранеха грамотно.

В 40-ата минута Денис Закария слаломира покрай няколко наши играчи, но след това прати топката покрай българската врата. В 45-ата минута Ноа Окафор докосна гола, но ударът му се спря в страничната греда.

Опълчението обаче не издържа в началото на второто полувреме, когато Окафор откри резултата с глава.

В 54-та минута - втора греда за швейцарците, което ядоса капитана Шакири, отправил удара към вратата.

Две минути след това обаче Варгас разстреля Караджов - 2:0. В тези минути някак си беше неудобно и жалко да се гледа играта на нашия национален отбор.

За съжаление, това продъжи с пълна сила, като паднаха още голове.

В 72-та минута, пак след отменен гол за домакините, Итън сега отбеляза - 3:0. В добавеното време - 4:0 за Швейцария! Фройлер хвърля домакинските привърженици в екстаз! Вече е сигурно, че Швейцария се класира директно за Световното първенство!

Италия пък отива на бараж, след нулево равенство при гостуването на Северна Ирландия.