Спорт

Щангите отърваха глобата от 500 000 долара

Съдът в Лозана отново отмени наказанието на Тамаш Аян

Щангите отърваха глобата от 500 000 долара

Българската федерация по щанги за втори път спечели делото срещу Международната федерация за отмяна на глобата от 500 000 евро. Тя бе наложена от Тамаш Аян и компания за скандала с допинга, когато 11 наши състезатели дадоха положителни проби. Според Спортния арбитражен съд в Лозана решението на IWF е неправомерно и пак отмени глобата. Новината съобщи адвокат Руди Василев, който представлява федерацията ни. "Ще е прецедент в международното право, ако за трети път се опитат да наложат глобата", заяви Василев."Искам специално да изтъкна заслугите на адвокат Радостин Василев, който пое отскоро нашата защита и се справи отлично. Много малко са случаите, когато се оборва и анулира решение на Международна спортна федерация, още повече за глоба в размер на половин милион долара. Адвокат Василев обжалва и проведе защитата с печеливша стратегия, която прекърши аргументите на Международната федерация и наетата от нея масивна правна кантора. Редно е да се знае, че интересите на IWF се представяха от базирана в Швейцария авторитетна адвокатска къща, която се ангажира за най-комплицираните казуси и рядко губи дела", коментира шефът на федерацията Неделчо Колев.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Спорт
Коментирай