Шифрин продължава с победите за Световната купа, вече има 49

Американката спечели и гигантския слалом в Куршевел

Шифрин продължава с победите за Световната купа, вече има 49 | StandartNews.com

Двукратната носителка на голямата световна купа Микаела Шифрин спечели гигантския слалом във френския курорт Куршевел. Американката, която е олимпийска шампионка в дисциплината от Пьонгчанг 2018, бе втора след първия манш, но след силно финално спускане финишира първа с общо време 1:49.81 мин. 23-годишната Шифрин се приспособи най-добре към тежките метеорологични условия - намалена видимост, вятър и снеговалеж и записа шеста победа за сезона. Американката защити успеха си от миналата година, когато отново бе първа в гигантския слалом в Куршевел. За Шифрин това бе и 49-а победа за Световната купа.

Олимпийската шампионка в гигантския слалом от Ванкувър 2010 Виктория Ребенсбург (Гер) водеше след първия манш с 0,08 сек пред Шифрин, но остана втора в крайното подреждане с изоставане от 0,14 секунди след американката. Трета е Теса Уорли (Франция) на 0,33 секунди след победителката.

В генералното класиране Микаела Шифрин е убедителен лидер със 789 точки. Втора далеч назад с 367 т е Рагнхилд Мовинкел (Норвегия), а трета е Никол Шмидхофер (Австрия) с 359 т. Утре дамите ще карат слалом в Куршевел, който може да се гледа директно по Евроспорт.