Спорт

Шестима пропускат деня за "Литекс"

Шестима пропускат деня за "Литекс"

Казах на Боби мнението си, заяви Венци Стефанов от Тайланд

Съдбовният ден за бъдещето на "Литекс" ще бъде пропуснат от 6 членове на Изпълкома. Днес от 15,00 ч шефовете на футбола ще мъдрят дали да оставят "оранжевите", или да спазят закона и да ги изхвърлят от "А" група. Със сигурност заседанието ще пропусне босът на "Славия" Венци Стефанов, който е в Тайланд на почивка. "Казах мнението си Боби. Той го знае", заяви Венци. В същата страна е и Емо Костадинов. Атанас Фурнаджиев пък е в Япония. По различни причини днес няма да дойдат още Николай Гигов, Камен Костадинов и Наско Сираков. Очаква се обаче всички останали членове на Изпълкома да се появят на събранието. Вчера то бе обявено официално като бъдещето на "Литекс" е единствената точка в дневния ред.

Освен това вчера Гриша Ганчев заяви, че се надява по някакъв начин "оранжевите" да останат в елита. "Очаквам Изпълкомът да се произнесе в полза на футбола", заяви Ганчев пред "Лайвспорт". Синът му Даниел, който се води собственик на "Литекс" го подкрепи. "Дано разумът надделее", заяви той.

Както е известно "оранжевите" бяха извадени от "А" група решения първо Дисциплинарната, а после и на Апелативната комисия към БФС. Тимът от Ловеч си позволи да напусне мача срещу "Левски" на ст. "Георги Аспарухов" в последния есенен кръг в "А" група. Тогава директорът Стойчо Стоилов извади отбора след като имаше претенции за съдийството.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай