"Севиля" с пети трофей в Лига Европа

"Севиля" с пети трофей в Лига Европа | StandartNews.com

Пети трофей за "Севиля" в Лига Европа след като тази вечер победи с 3:1 "Ливърпул". Финалът се игра в Базел.

Шведският арбитър Йонас Ериксон ощети на два пъти момчетата на Юрген Клоп през първото полувреме. Той не санкционира игра с ръка на футболисти на "Севиля" в наказателното поле.

Първият гол на терена падна в 35-ата минута, когато Даниел Стъридж поведе за мърсисайдци.

Във второто полувреме "Ливърпул" много наивно пропиля крехката преднина от 1:0. И в 46' Кевин Гамейро изравни за "Севиля". Той стана първият франнцузин с гол в европейски финал от 20 години насам.

Коке обърна резултата в 64-ата минута. Пет минути по-късно той вкара още веднъж- за крайното 3:1. Англичаните претендираха за засада, но такава не бе отсъдена.

Интересното и при двата отбора бе, че до сега нямаха загубен финал в шампионата. Тази вечер обаче "Ливърпул" записа такава.

През целия ден в Базел привържениците на двата отбора подкрепяха по улиците на града любимия си тим.

Ето отборите, които "Ливърпул" и "Севиля" изкараха на финала на Лига Европа:

"Ливърпул": Миньоле, Клайн, Туре, Ловрен, Милнър, Коутиньо, Фирмино, Стъридж, Морено, Лалана, Джан
Треньор: Юрген Клоп

"Севиля": Сория, Рами, Криховяк, Даниел Карисо, Гамейро, Нзонзи, Ескудеро, Банега, Витоло, Коке, Мариано Ферейра
Треньор: Унай Емери

Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)