Тимът от София вече е с 10 точки

Септември обърна Черно море от 0:1 | StandartNews.com

"Септември" победи с 2:1 "Черно море" в среща от 16-ия кръг в Първа лига.

С този успех столичани събраха актив от 10 точки, но продължават да заемат 13-та позиция. Варненци са 8-ми с 21 пункта.

Първото полувреме не предложи почти нищо интересно пред една от двете врати. В началото на срещата Борис Галчев на два пъти се опита да се разпише в мрежата на Макенджиев от фаул.

В 55-ата минута резултата бе открит след груба грешка на Иван Арсов. Младият защитник позволи на Георги Илиев да му отнеме топката в наказателното поле, след което опитният футболист намери Жоржиньо на празна врата и той намери целта.

Отговорът на домакините дойде след 10 минути, когато Борис Галчев изравни резултата. Капитанът на Септември се разписа от пряк свободен удар.

Развръзката дойде в 81-ата минута, когато Ишмаел Байду се разписа след голяма доза късмет. До края на срещата момчетата на Христо Арангелов можеха да вкарат и трети гол, но бяха отказани от Благой Макенджиев.

състави

Септември: Янко Георгиев, Александру Бенга, Асен Чандъров, Георги Русев (55-Здравко Димитров), Дарко Глишик, Иван Стоянов, Ишмаел Байду, Борис Галчев, Крис Гади (89-Мирослав Будинов), Фабиано Алвеш (64-Иван Тилев), Иван Арсов

Черно море: Благой Макенджиев, Мaртин Костадинов, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Юго Кононго, Аристоте Фунду (69-Дани Кики), Васил Панайотов, Георги Илиев, Петър Витанов (86-Лъчезар Йорданов), Мехди Фенуш (73-Радослав Василев), Жоржиньо

Програма Хоризонт Спорт    Първа лига Септември-Черно море футбол

Футболистите на Септември победиха с 2:1 Черно море в мач от 16-ия кръг на Първа лига. С този успех столичани събраха актив от 10 точки, но продължават да заемат 13-та позиция. Варненци са 8-ми с 21 пункта. Първото полувреме не предложи почти нищо интересно пред една от двете врати. В началото на срещата Борис Галчев на два пъти се опита да се разпише в мрежата на Макенджиев от фаул. В 55-ата минута резултата бе открит след груба грешка на Иван Арсов. Младият защитник позволи на Георги Илиев да му отнеме топката в наказателното поле, след което опитният футболист намери Жоржиньо на празна врата и той намери целта.  Отговорът на домакините дойде след 10 минути, когато Борис Галчев изравни резултата. Капитанът на Септември се разписа от пряк свободен удар. Развръзката дойде в 81-ата минута, когато Ишмаел Байду се разписа след голяма доза късмет. До края на срещата момчетата на Христо Арангелов можеха да вкарат и трети гол, но бяха отказани от Благой Макенджиев.