Селтик спечели дербито в Шотландия

"Детелините" докосват титлата

Селтик спечели дербито в Шотландия | StandartNews.com

Селтик победи Рейнджърс с 2:1 на "Селтик Парк" в голямото дерби на Шотландия. Двубоят бе от 31-ия кръг на първенството и почти осигури титлата за Селтик. "Детелините" поведоха в резултата с гол на нападателя Одсон Едуард в 27-та минута. Четири по-късно голмайсторът на Рейнджърс Алфредо Морелос получи директен червен картон заради посягане с лакът срещу капитана на домакините Скот Браун. Въпреки това футболистите на Стивън Джерард не се предадоха без бой и в 63-та минута Райън Кент възстанови равенството.  Така се стигна до 86-та минута, когато Джеймс Форест реализира победния гол за Селтик и прати феновете в екстаз В подреждането седем кръга преди края Селтик води със 73 точки - с 13 повече от най-големия си съперник.