Рилецо би Порто за финал във ФИБА Къп

Дженкинс и Георгиев вкараха по 21 точки

Рилецо би Порто за финал във ФИБА Къп | StandartNews.com

Рилски спортист намери сили за позитивен финал на европейското си участие този сезон и победи в последния си мач за ФИБА Къп от група F Порто като гост с 91:79. Страхотно второ полувреме за българския тим му донесе единствения успех, но той го изведе до трето място в групата, благодарение на точковата разлика между Рилски и Порто. Нещата не стартираха добре за самоковци, които изоставаха с двуцифрен пасив в началото на втората четвърт. Силна серия за край на полувремето обаче скъси дистанцията и върна надеждите на Рилски - 41:40. Българският отбор бе по-силен и в третата част, когато се откъсна напред, а с повече класа и опит успя да задържи преднината си при финалния щурм на Порто. Джейлън Дженкинс завърши с 21 точки и 10 борби, плюс 6 асистенции. 21 точки записа и Златин Георгиев, а Тони Гуджино се включи със 17 точки и девет борби. Мирослав Васов се отчете с 9 точки за 19 минути, като наниза три тройки от три опита, 9 вкара и Данчо Бозов.