Реванш. ЦСКА отстрани Левски в НБЛ

Червените се класираха за полуфиналите в шампионата

Реванш. ЦСКА отстрани Левски в НБЛ | StandartNews.com

Червено господство във Вечното дерби в баксетболното ни първенство.

ЦСКА победи "Левски" за втори път в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и се класира за полуфиналите, а за "сините" сезонът завърши.

Така армейците си отмъстиха за загубения финал за Купата на България, където Левски триумфира.

"Червените" надделяха над големия си съперник с 87:79 (28:21, 21:12:, 17:26, 21:20) като гости в зала "Триадица" в София във втория двубой от серията и спечелиха с 2:0 победи.

Носителят на Купата на България за 2023 година "Левски" поведе в началните три минути, но след това отстъпи инициативата и баскетболистите на ЦСКА бяха водещи в резултата до края на мача.

Следващият съперник на ЦСКА ще е шампионът Балкан, който надигра Берое с 91:72  като гост в Стара Загора и достигна до полуфиналите, печелейки серията с 2:0 победи.