Реал Мадрид поведе в Испания

Кралският клуб би Хетафе с 3:0

Реал Мадрид поведе в Испания | StandartNews.com

Реал Мадрид победи Хетафе с 3:0 и оглави класирането в испанската Ла Лига. С успеха "кралете" прекъснаха серия от три поредни шампионатни мача без победа и с 40 точки изпревариха досегашния лидер Барселона, който по-късно тази вечер може да си върне върха при успех над градския съперник Еспаньол. Реал завърши наравно в предишните си три мача за първенство след две нулеви равенства с Атлетико и Барселона и 1:1 с Валенсия. Реал поведе с два идентични гола на стадиона на Хетафе с участието на Рафаел Варан. В 34-а минута Варан игра с глава след центриране от фаул, но попадението бе записано като автогол на вратаря Давид Сория, а в 54-а минута при идентична ситуация Тони Кроос центрира и Рафаел Варан с глава отбеляза за 2:0. В добавеното време плеймейкърът Лука Модрич оформи крайното 3:0.   За Хетафе поражението е второ поредно и тимът остава седми с 30 точки.